Lis 7
Vánoční cukroví: Linecké hvězdy
publikoval: Kuchtík v rubrice Vánoční cukroví dne 7. 11. 2008 |

Mouku prosejeme a smícháme s moučkovým cukrem, změklým máslem a žloutkem. Ze všech přísad vypracujeme vláčné těsto, které dáme nejméně na 30 minut do chladu odpočinout.

Mezi dvěma potravinářskými foliemi rozválíme plát silný pouze asi 2 mm a tvořítkem z něj vykrajujeme hvězdičky. Polovinu hvězdiček uprostřed vykrojíme. Cukroví přeneseme na plech vyložený papírem na pečení a plech vložíme do trouby předehřáté na 175 °C. Pečeme 5 – 6 minut, až jsou hvězdičky světle růžové.

Vychladlé cukroví mažeme zavařeninou a slepujeme k sobě vždy hvězdičku plnou a hvězdičku s otvorem. Před podáváním linecké hvězdičky pocukrujeme.

Tip: Čerstvě upečené linecké cukroví se snadno láme, proto je musíme nechat pořádně vychladnout a z plechu hvězdičky sundáme velmi opatrně,k nejlépe širokým nožem, nebo lopatkou. Připravujeme-li těsta větší množství, rozdělíme si je na přiměřené díly a postupně odebíráme z chladničky jen potřebnou dávku. Pokud i ta na vále měkne, nepřidáváme mouku, ale raději těsto znovu dáme na několik minut do chladničky.

Ingredience:

150 g hladké mouky
50 g moučkového cukru
100 g másla
1 žloutek
rybízová zavařenina na potření
moučkový cukr na posypání

Zdroj receptu: vanocnicukrovi.com» Hledáte recepty na vánoční cukroví? Navštivte stránky www.vanocnirecepty.com
» Chtěli byste vlastní apartmán u moře? Reality Chorvatsko mohou být splněním vašeho snu. Nebo zvolte dům či apartmán v Itálii - nemovitosti Itálie.