Nov 7
Vánoční cukroví: Hvězdy s cukrovou polevou
publikoval: Kuchtík v rubrice Vánoční cukroví dne 7. 11. 2008 |

Dnešní recept na vánoční cukroví – hvězdy s cukrovou polevou – byste rozhodně měli zařadit mezi cukroví, které budete na vánoční svátky připravovat. Už jen z estetického hlediska by na míse s cukrovím či na stromečku rozhodně neměly chybět.

Prohřejeme silnou kávu spolu s cukrem a vmícháme nugátový krém. Ušleháme máslo a vlažnou nugátovou směs postupně vmícháme do másla. Potaš rozpustíme ve lžíci vody a přidáme do vzniklé směsi. Prosejeme mouku a postupně ji vmícháme do těsta. Přikryjeme a necháme v chladu odležet 2 dny.

Troubu předehřejeme na 220 °C. Těsto na pomoučeném vále rozválíme na sílu 0,5 cm. Vypichujeme hvězdy. Na plech položíme pečicí papír, poskládáme hvězdy a pečeme 8 minut. Dáme vychladnout.

Prosejeme moučkový cukr. Bílek lehce rozšleháme. Obojí smícháme s citronovou šťávou. Z pergamenu vyrobíme kornout s 2 mm otvorem. Naplníme jej polevou a hvězdy ozdobíme.

Ingredience:

125 g cukru
400 g hladké mouky
200 g moučkového cukru
50 ml kávy
125 g nugátového krému
150 g másla
půl lžičky mletého hřebíčku a mletého zázvoru
1 lžička skořice
citrónová kůra z jednoho plodu
lžička potaše
1 bílek
1 lžíce citronové šťávy» Hledáte recepty na vánoční cukroví? Navštivte stránky www.vanocnirecepty.com
» Chtěli byste vlastní apartmán u moře? Reality Chorvatsko mohou být splněním vašeho snu. Nebo zvolte dům či apartmán v Itálii - nemovitosti Itálie.