Mar 22
Nikin sacherov dort
publikoval: Kuchtík v rubrice Velikonoce - články dne 22. 3. 2009 |

Každá hospodyňka si předtím, než poprvé připraví nový moučník přečte v knihe receptov, jak správně postupovat při přípravě moučníku, jaké suroviny použít, jak dlouho moučník péct.

Po čase ale zjistí, že je možné moučník vylepšit, a upraví si recept podle své chutě a fantazie. Přesně tak je to iv mém případě. Nejdříve si nastuduje několik receptů a vyberu jeden, podle kterého moučník připravím, když ho už peču podruhé, zda potřetí, vždy něco přidám, něco ubere, a je z toho nový zajímavější a hlavně chutný koláček.Nejnovější jsem zlepšila sacherovú dort, a ráda bych se s Vámi podělila o mou zkušenost.

Na přípravu těsta potřebujeme následující suroviny: 8 vajec, 150g polohrubé mouky, 150g moučkového cukru, 200 g hořké čokolády, 100g másla, prášek do pečiva, trochu citrónové šťávy. Na polevu si připravíme: 200g hořké čokolády, 100g cery (nebo jiný ztužený tuk). Kromě toho budeme potřebovat meruňkový džem, šlehačku, 50 ml mléka, 100g hořké čokolády.

A jak budeme postupovat? Nad parou si rozpustíme hořkou čokoládu s máslem a necháme vychladnout. Žloutky utřeme s polovinou cukrem a dvěma lžícemi vlažné vody.Bílky ušleháme dotuha a přidáme druhou polovinu cukru a citrónovou šťávu. Přidáme žloutkovou pěnu, čokoládovou směs, mouku, prášek do pečiva, lžíci solamylu a slehla promícháme. Vylijeme do dortové formy, pečeme při 180 ° C 20-25 minut.

Upečený dortový korpus necháme vychladit a následně překrojíme na polovinu, natřeme silnější vrstvu džemu, spojíme. Nad párou rozpustíme hořkou čokoládu s cero a směsí natřeme vrch a okraje dortu. A to nejlepší až na závěr. Těsně před podáváním si rozpustíme hořkou čokoládu s mlékem (vznikne nám hustá voňavá směs) a touto ještě teplou směsí polijeme každý kousek dortu a dozdobíme šlehačkou. Výborná sacherová torta je na světě! Přejeme dobrou chuť!» Hledáte recepty na vánoční cukroví? Navštivte stránky www.vanocnirecepty.com
» Chtěli byste vlastní apartmán u moře? Reality Chorvatsko mohou být splněním vašeho snu. Nebo zvolte dům či apartmán v Itálii - nemovitosti Itálie.