Mar 7
Vinná klobása na pivě
publikoval: Kuchtík v rubrice Ostatní recepty z masa dne 7. 3. 2012 |

Můj dědeček z Opřetic byl skvělý řezník, jeho jitrnice, jelita, tlačenky a v neposlední řadě vinné klobásy byly nedostižné.

Když dnes vidím v řeznictví vinné klobásy, občas neodolám a se vzpomínkou na dědečka je koupím. Ty jeho nikterak dochucovat a „připravovat“ nepotřebovaly, byly skvělé jen tak, jednoduše opečené. Ty současné připravím na pivě.

Pro 4 osoby
800 g vinné klobásy
1–2 cibule
2–3 stroužky česneku
100–150 ml kvalitního jemného rajčatového kečupu
150 ml černého piva
mletý pepř, sůl

1. Vinnou klobásu stočíme do menších koleček, upevníme párátkem a opečeme – nejlépe bez tuku (na titanové pánvi je to ideální).
2. Přendáme na talíř. Na vypečeném tuku v pánvi zpěníme nadrobno nakrájené cibule (jednu nebo dvě podle chuti a velikosti) a utřené stroužky česneku. Přidáme protlak (podle chuti, jak má kdo rád) a rozředíme asi 150 ml černého piva. Přidáme trochu mletého pepře, dosolíme.
3. Opečené klobásky vložíme zpět do pánve, obrátíme, aby se obalily z obou stran směsí, a na asi 15–20 minut dáme do trouby, předehřáté na 200 stupňů.
4. Podáváme s chlebem.

TIP

Pečení domácího chleba nebo chlebových „bandurků“ je v poslední době moje vášeň, která mě naplňuje radostí. K těmhle klobáskám je takový domácí chléb dokonalou přílohou.

Knihu vydává nakladatelství Smart Press, s. r. o.
Více informací o knížce naleznete zde.

Doplňující informace:

Formát 172 x 240 mm
Pevná vazba, celobarevné
224 stran, cena 399 Kč
ISBN 978-80-87049-40-2
Vyšlo 30. listopadu 2011» Hledáte recepty na vánoční cukroví? Navštivte stránky www.vanocnirecepty.com
» Chtěli byste vlastní apartmán u moře? Reality Chorvatsko mohou být splněním vašeho snu. Nebo zvolte dům či apartmán v Itálii - nemovitosti Itálie.