Jun 7
Recepty na omáčky – Vařte jako šéf, 3. díl (6.6. 2013) on-line
publikoval: Kuchtík v rubrice Recepty z TV pořadů dne 7. 6. 2013 |

Ve třetím pokračování svojí školy vaření se Zdeněk Pohlreich zaměřil na omáčky. Vidět jste mohli recepty na bešamel, Holandskou omáčku, zeleninové omáčky a velouté. Kromě toho ale Vařte jako šéf přineslo i spoustu praktických rad, tipů a triků s přípravou omáček souvisejících.

„Omáčka je něco, co odlišuje dobré jídlo od jídla, které je super,” to byla slova Zdeňka Pohlreicha, kterými další díl své kulinářské show uvedl. Následně jste se mohli dozvědět, že Holandská omáčka se nikdy nepovede na výbornou jen z jednoho vejce, Šéf doporučuje minimálně dvě.

Důležitá byla i rada na téma jíška. Ta by se totiž měla zalévat tekutinou, která je na opačném stupni teploty. Tedy horká jíška studeným mlékem a naopak. Pokud připravujete rajskou omáčku, nejlepší jsou zralá rajčata. Proč je smetana skvělou a častou používanou ingrediencí do omáček? Protože absorbuje všechny chutě a pachy. To jsou jen některé z rad na téma omáčky, které v pořadu padly. Nenechte si ujít ani ostatní a povyšte přípravu omáček na mistrovství.

Jaké recepty jste mohli vidět ve druhém díle pořadu Vařte jako šéf! na téma polévky:

Bešamelová omáčka
Holandská omáčka
Zeleninové omáčky
Velouté

Chcete se podívat na třetí díl pořadu Vařte jako šéf! on line? Navštivte stránky televize Prima Family. » Přejít na přehrání.» Hledáte recepty na vánoční cukroví? Navštivte stránky www.vanocnirecepty.com
» Chtěli byste vlastní apartmán u moře? Reality Chorvatsko mohou být splněním vašeho snu. Nebo zvolte dům či apartmán v Itálii - nemovitosti Itálie.