Feb 8
Smetanový sýr – recept Ládi Hrušky najdete na TN.cz
publikoval: Kuchtík v rubrice Recepty z TV pořadů dne 8. 2. 2014 |

Inspektor televize Nova Láďa Hruška to opět dokázal. Tentokrát levně a chutně vyrobil domácí sýr z bílého jogurtu. Chutná naprosto skvěle, podle receptu Ladislava Hrušky si ho můžete vyrobit sami doma a hlavně: přijde vás až čtyřikrát levněji, než kdybyste si sýr měli kupovat v obchodě.

Recept na domácí sýr najdete jako vždy na TN.cz. Abyste jej nemuseli složitě hledat, připravili jsme pro vás přehled všech receptů populárního televizního inspektora (» přejít na seznam receptů).

Svůj výrobek nechal Ladislav Hruška ochutnat svým kolegům v redakci a ti se po něm mohli utlouct. Vyzkoušejte jej vyrobit i vy. Není to vůbec složité.

Budete potřebovat jen čistý bílý kapesník (nebo platýnko). Základem pro výrobu sýru budou dva bílé jogurty, které by měly mít alespoň 10 procent tuku. Z dalších ingrediencí bude potřeba smetana na šlehání a sůl.

Stačí oba jogurty smíchat se šlehačkou, osolit a promíchat. Na hrnec pak dejte cedník s plátýnkem, připravenou hmotu na ni vylijte. Pak už stačí jen dát do lednice, nechat den odkapávat a druhý den už si můžete pochutnávat na vynikajícím domácím sýru alá lučina.» Hledáte recepty na vánoční cukroví? Navštivte stránky www.vanocnirecepty.com
» Chtěli byste vlastní apartmán u moře? Reality Chorvatsko mohou být splněním vašeho snu. Nebo zvolte dům či apartmán v Itálii - nemovitosti Itálie.