May 6
Food Revolution Day v Česku
publikoval: Kuchtík v rubrice Články dne 6. 5. 2015 |

Huráá! Škola vaření Chefparade se opět zapojuje do neziskové akce Food Revolution Day, který organizuje Food Revolution Foundation pod záštitou Jamie Olivera a do České republiky ji ve větším měřítku již podruhé přináší škola vaření Chefparade.

O co jde? Chci se zapojit!

Food Revolution Day je výzva pro všechny školy, školky, firmy, organizace, komunity či jednotlivce, aby v tento den věnovali svůj čas a pozornost tomu, co budou jíst, aby sdíleli s ostatními svoje zkušenosti, podíleli se o zážitky, recepty a posunuli dále své know-how, jak zdravěji a zodpovědněji přistupovat ke stravování. Připojte se k nám!

Naučíme vás, jak se správně stravovat a bude to zábava!

Cílem akce na celém světě je vzdělávání a inspirování převážně dětí ke změnám ve stravování a podpora kvalitních a regionálních potravin. Omezení nárůstu dětské obezity i cukrovky a to vše velice zábavnou formou. Nuda tedy rozhodně nebude a bavit se s námi může každý!

Jak to celé bude probíhat?

Pro každého účastníka jsou připraveny přeložené materiály o zdravém stravování s recepty, které si můžete vyzkoušet ve svých prostorách.

V holešovickém studiu Chefparade se sejde kolem sto dětí z různých škol, kteří se zapojí do vaření s našimi profesionálními kuchaři a teamem Chefparade a Janou Vašákovou – šéfredaktorku F.O.O.D.
Mnoho dalších tříd škol, školek a družin se zapojí na dálku, včetně dětských některých domovů v rámci Nadace Terezy Maxové nebo knihoven, díky Národní knihovně, kde bude také probíhat program Food Revolution Day.

Ve spolupráci s našimi partnery zašleme všem skupinám symbolické balíčky s dárky nebo ingrediencemi na přípravu zdravých receptů a rozdáme i spoustu kuchařek! Tímto také díky všem partnerům!

A kdo se účastní již podruhé?

Zatím přihlášeno 12 dětských domovů, 13 knihoven a 12 škole nebo družin a někteří se účastnili již loni.

Naučte děti i sebe, jak se správně a plnohodnotně stravovat. Školní svačina se může stát příjemnou a zábavnou částí dne, stejně tak jako její příprava.

Soutěžit se bude také o poukazy na dětské kurzy vaření v Chefparade, které bude možné vyhrát na základě nejzajímavějších odpovědí v připravované anketě. Všichni účastníci jsou také vyzýváni k posílání svých výstupů, hlavně fotografií, které budou sdílené na sociálních sítích a následně poslány Nadaci Jamie Olivera.

Připojte se také i s vaším teamem v redakci nebo třeba doma s rodinou Ráda Vám všechny podklady také zašlu. Můžete se těšit na materiály o obezitě, recepty, kvízy, i nově zmiňovanou, následně vyhodnocenou, dětskou anketu!

Vše upraveno pro grafiku v rámci www.foodrevolutionday.com.» Hledáte recepty na vánoční cukroví? Navštivte stránky www.vanocnirecepty.com
» Chtěli byste vlastní apartmán u moře? Reality Chorvatsko mohou být splněním vašeho snu. Nebo zvolte dům či apartmán v Itálii - nemovitosti Itálie.