Aug 1
Univerzita Nova: praktické rady i do kuchyně na Tn.cz
publikoval: Kuchtík v rubrice Články dne 1. 8. 2015 |

Nová rubrika Televizních novin udělá radost všem, kteří mají rádi praktické tipy a neobvyklá, byť mnohdy jednoduchá řešení. Univerzita Nova přináší tipy, které v domácnosti určitě oceníte a nemalá část z nich určitě využijete i v kuchyni.

Rubriku má na starost jedna z nejlepšíchreportérek TV Nova Tereza Šnoblová. V již odvysílaných dílech jsme se například mohli naučit, jak otevřít láhev piva za pomoci listu papíru nebo láhev vína bez vývrtky. A oba návody, jak ostatně zdatná reportírka sama předvedla, opravdu fungují.

Univerzita Nova, jak se na správnou univerzitu sluší a patří, se věnuje i vlastnímu výzkumu a všechny tipy, které často pocházejí z internetu nebo jsou zaslané přímo diváky, důkladně ověřuje. Tím nám všem, kteří doporučené triky chceme vyzkoušet a nechceme zažít zklamání z případného neuspěchu šetří čas i nervy.

Trefou do černého rozhodně nebyla zázračná záchrana zahnědlých banánů pomocí fénu, jak ji doporučoval jeden ze zahraničních internetových všeumělů. Z hnědého banánu prostě žlutý a nádherně čerstvý plod neuděláte. Praktickým tipem ale je obalit potravinářskou folií konec banánové stopky , díky čemuž banány vydrží déle čerstvé.

A co Vy, už se také těšíte na další díl Univerzity Nova? Snad se dočkáme i dalších tipů uplatnitelných v kuchyni. A pokud sami nějaký máte, nezapomente jej zaslat na TN.cz. Třeba se i ten váš objeví ve vysílání.» Hledáte recepty na vánoční cukroví? Navštivte stránky www.vanocnirecepty.com
» Chtěli byste vlastní apartmán u moře? Reality Chorvatsko mohou být splněním vašeho snu. Nebo zvolte dům či apartmán v Itálii - nemovitosti Itálie.