ads
Nejlepší recepty na grilování najdete na www.nagrilu.cz.

Recepty a vaření – kuchařka on-line aneb i vaše chuťové buňky si zaslouží být hýčkány… To je motto našeho webu. Budeme rádi, když pro vás tyto stránky budou nevyčerpatelnou studnicí inspirace pro vaše kulinářská snažení. A nebojte se zapojit vlastní fantazii, většinu receptů není třeba brát jako přesný návod, kterého je nutné se vždy beze zbytku držet.

Základem webu jsou recepty rozdělené do jednotlivých kategorií, které najdete v menu v pravé části stránek. Kromě receptů vám chceme přinášet také články a nejrůznější tipy, které se při vaření a v kuchyni vůbec mohou hodit.

Budeme velmi rádi, když se web Recepty a vaření stane naším společným dílem. Pokud se chcete s ostatními podělit o nějaký váš recept nebo zkušenost, stačí poslat e-mail a váš příspěvek se určitě co nevidět objeví na stránkách. Vaše názory, poznatky a připomínky k jednotlivým receptům pak můžete vyjádřit také v diskusi pod každým článkem. V případě, že byste měli zájem o pravidelnější spoluprácí, a na vašem kontě již bude několik zaslaných receptů či článků, můžeme vám po dohodě zřídit vlastní přístup do administrace a může se z vás stát plnohodnotná členka (či člen) naší redakce s právem přímého publikování článků. Nemusíte se bát, není to nic složitého a v případě potřeby vás zaškolíme.

A to snad na úvod stačí. Teď si již vyberte některý z receptů a připravte pro někoho (nebo alespoň pro sebe) úžasný kulinářský zážitek. I jednoduché jídlo si totiž lze náležitě vychutnat. A to v obojím smyslu slova. Záleží přece i na společnosti, kterou u stolu budete mít, ale nic se neděje, i když jste zrovna sám/a, či chcete-li „single“. Udělejte si z každého jídla, kdy to jen půjde, malý obřad. Uvolněte se, pusťte si dobrý film, zapalte krb (atmosféru dokáže vytvořit i svíčka), otevřete si dobré víno, vezměte si jídlo ven, pozvěte si milou společnost. Prostě je-li to možné, vychutnávejte jídlo všemi smysly. To vám spolu s dobrou chutí přeje

Váš Kuchtík
www.recepty-vareni.eu

Recepty podle jednotlivých rubrik

Hovězí maso

Pod recepty z hovězího masa se samozřejmě schovají také recepty z masa telecího.

Vepřové maso

Recepty z vepřového masa. Víc asi není co dodat.

Drůbež

Zejména recepty z kuřecího masa. Nechybí ale ani ostatní drůbež, tedy recepty z kachny, husy, krůty atd.

Ryby a mořské plody

Základ tvoří recepty z ryb, a to jak sladkovodních, tak i mořských. Zapomenout ale nemůžeme ani na další mořské plody.

Mleté maso

Nejrůznější recepty z mletého masa.

Ostatní recepty z masa

Nechtěli jsme, aby rubrik bylo příliš mnoho. Zde proto najdete recepty ze skopového a jehněčího masa, zvěřiny, králíka,… Prostě všechny recepty z mas, které nemají samostatnou rubriku.

Předkrmy

Nalaďte své chuťové buňky skvostným předkrmem.

Přílohy

Přílohy k hlavnímu jídlu aneb brambory, rýže apod. stokrát jinak.

Omáčky a marinády

Chybět zajisté nesmí ani vynikající omáčky a marinády.

Saláty

Steak, nebo salát? Tak zní otázka v populárních dotaznících “buď a nebo”. My říkáme steak i salát. Zatímco recepty na steaky naleznete spíše v některé z rubrik výše, tato je zasvěcena výhradně salátům.

Sladká jídla a moučníky

Poněkud šířeji pojatá kategorie. Najdete v ní recepty na sladká jídla, ale i dezerty, moučníky a další pochoutky, kterými si budete moci osladit den.

Zelenina a houby

Zelenina by měla patřit k základním kamenům jídelníčku, který zahrnuje jídla nejen chutná, ale i zdravá. Vzhledem k houbařské tradici v českých zemích jsme rubriku rozšířili i o recepty z hub.

Luštěniny

Fazole, čočka, hrách, sója… Určitě si vybere každý.

Ostatní recepty

Směs receptů, které tak nějak nespadaly do ostatních rubrik.

Exotické kuchyně

Mezi recepty z exotické kuchyně jsme zařadili nejen recepty z asijské kuchyně, jako je třeba čínská či thajská, ale v podstatě všechny zahraniční recepty typické pro danou zemi. Částečně zde samozřejmě dochází k přesahu s dalšími rubrikami (Vepřové maso, Ryby a mořské plody,…)

Nápoje

Nápoje rozhodně nejsou hlavní doménou našeho webu, ale určitě nebudeme zanedbávat ani tuto kategorii.

Vánoční cukroví

Vánoční cukroví neodmyslitelně patří k nejkrásnějším svátkům v roce. Zde se často jedná o rodinné recepty předávané z generace na generaci.

Recepty z TV pořadů

Unikl vám některý z dílů pořadu Kluci v akci, Babicovy dobroty nebo Kuchařské pohotovosti? Hledáte některý z receptů z některého z oblíbených televizních pořadů? Zkuste rubriku Recepty z TV pořadů.